Jaunumi

Likteņdārzā – koncertuzvedums “Likteņzīmes. Māra Zālīte”

11. Jūnijs, 2024

Liktenzimes-Facebook-1024x536.png

 

15.jūnijā plkst.19.00 Likteņdārzā, neparastā vietā - uz Saieta nama jumta, norisināsies literāri muzikālā cikla “Likteņzīmes” pirmais koncertuzvedums “Likteņzīmes. Māra Zālīte”.

Ievēŗojamās dzejnieces, dramaturģes un sabiedriskās darbinieces Māra Zālītes daiļrade kā ievads koncertciklam nav izvēlēta nejauši . Jau kopš 2005.gada, kad mecenāts, uzņēmējs Vilis Vītols sāka  pulcēt ap sevi Latvijas personības, lai kopīgi realizētu ideju par Likteņdārza tapšanu pussalā pie Kokneses, Māra Zālīte bija ideju atbalstītāju pulkā. Un ne tikai. Viņa brīvprātīgi veica neskaitāmus darbus, atbalstīja un iesaistījās Likteņdārza tapšanas procesa pirmsākumos. Būdama Sibīrijas bērns, rakstniece caur savu būtību dziļi izprata šīs vietas nozīmīgumu nākotnē. Likteņdārzam jākļūst par skaistu vietu, kurā pulcētos tās latviešu dvēseles, kas izkaisītas pasaules plašumos.

Māras Zālītes pārliecība nav mainījusies arī šodien :

“Bet, dvēsele saki – ja radītu mēs visi te Daugavas vidū Dvēseļu dārzu un sacītu - nāc ,zudusī dvēsele mājās, nāc Likteņdārzā un esi kopā ar mums! Lapu šalkās un datoru ekrānos. Ziedu smaržās un datu bāzēs. Teic, vai tu nāktu? Stāstīt tuviem un tāliem, un mācīt. Stiprināt, spēcināt mūs! Saki, vai tu nāktu?

-Tad es nāktu. Tad pārnāktu dziedādam’ ”.

Koncertā skanēs Jāņa Lūsēna, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Zigmāra Liepiņa, Mārtiņa Brauna un Ulda Marhiļeviča komponētās dziesmas ar Māras Zālītes vārdiem. Atmodas gados Latvijā tās stiprinājušas un iedvesmojušas daudzus patriotiski noskaņotus Latvijas iedzīvotājus. Šobrīd, kad tik netālu no Latvijas notiek karš, gaišais, pārdomu pilnais, koncerts ikvienam ļaus ieskatīties savā dvēselē un atgādinās, cik ļoti svarīga mums katram ir iegūtā Latvijas neatkarība.

Piedalās: Māra Zālīte, Arturs Skrastiņš, Ilze Ķuzule - Skrastiņa, Elvijs Bušs, Kristiāna Stirāne, Līva Kalniņa, Juris Kristons, Ernests Mediņš.

Aicinām ņemt līdzi spilvenus, sedziņas sēdēšanai, kā arī pledus, siltas drēbes, lai vakara stundās būtu ērta pasākuma baudīšana. Lietus gadījumā koncerti notiks Saieta namā.

Biļetes var iegādāties https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/140266 

Bērniem līdz 8 gadu vecumam ieeja ir par brīvu.

Pasākums tiks filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.

 

Gunta Šmidre,

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Mob.tel.26491490

e-pasts:gunta.smidre@gmail.com

www.liktendarzs.lv
https://www.facebook.com/www.liktendarzs.lv
https://www.instagram.com/liktendarzs/
https://www.youtube.com/@Liktendarzs

 

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentāru

Pieteikties jaunumu saņemšanai