Par Hanzas projektu
Par Hanzas projektu

2015.gadā deviņas mazās Hanzas pilsētas no trijām valstīm – Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas apvienojās projektā “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” ar kopīgu mērķi popularizēt vēsturiskās HANZAS savienības vērtības, kas vēl mūsdienās, lielākā vai mazākā mērā, sastopamas katrā partnera pilsētā un, sadarbojoties projekta partneriem, veidot jaunus tūrisma produktus un piedāvājumus, lai kopīgi attīstītu Hanzu par vadošo tūrisma zīmolu Baltijas jūras reģionā. Angļu valodā projekta nosaukuma saīsinājums ir HANSA:  Hanseatic Approach to New Sustainable Alliances.

Projektā piedalās Cēsu kultūras un tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu, Pārgaujas un Kuldīgas novadu pašvaldības, Valmieras pilsētas pašvaldība, Vidzemes plānošanas reģions, savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas – Gotlandes reģions un Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspiration Gotland” (projekta vadošais partneris).

 

Projekta aktivitātes:

Veidot aizraujošus pārgājienu un riteņbraukšanas maršrutus;

Iedzīvināt zīmolu “Hanzas gastronomija”;

Veikt padziļinātu Hanzas vēstures izpēti vietējos un ārvalstu arhīvos;

Veidot kopīgus maršrutus un tūrisma pakas, sadarbojoties vietējiem tūrisma operatoriem un tūrisma centriem;

Informēt sabiedrību par Hanzas mantojumu un tā izmantošanas iespējām mūsdienās;

Izveidot HANZAS tūrisma mobilo aplikāciju u.c. aktivitātes.

 

Projekts tiek īstenots ar Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014-2020 atbalstu.

Izmaksas: 2 180 938,68 EUR, Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums  ir 775 573,25 EUR, partneru līdzfinansējums  405 365,44 EUR.

 

Uzzini vēl:

Vairāk par projektu:ŠEIT 

Projekta ietvaros izveidotie materiāli atrodami ŠEIT  

Sekojiet līdzi projekta aktualitātēm Facebook lapā: www.facebook.com/ExploreHANSA 

Projekta mājaslapa: http://www.hanse.org/en/projects/explore-hansa/  

Projekta vadītāja: Inger Harlevi (Inspiration Gotland), inger.harlevi@balticness.se

Projekta koordinatore Kokneses novada domē: Māra Bitāne, mara.bitane@koknese.lv; T.+371 65133636

Teksta autore: Kokneses novada domes attīstības nodaļas vadītājas vietniece Māra Bitānelogo_pilns.jpg

 

 

 

 

 

Iepazīsti 9 HANSA pilsētas ar jaunajām mobilajām lietotnēm ceļotājiem.

HANSA pilsētas ir izstrādājušas mobilās lietotnes “Explore HANSA”, lai ērti un nesteidzīgi varētu viesoties 9 apburošās Hanzas pilsētās: 6 Latvijas Hanzas pilsētās – Cēsīs, Koknesē, Kuldīgā, Limbažos, Straupē un Valmierā, kaimiņos Igaunijas pilsētās Pērnavā un Vīlandē, kā arī Visbijā Zviedrijā.

Pilsētu apceļošana ir aizraujoša, bet reizēm var būt arī piņķerīga – jāatrod mājīgākā kafejnīca un piemērotākā naktsmītne, jāizveido svarīgāko apskates objektu saraksts un jāuzzina arī būtiskākie vēstures fakti. Mobilās lietotnes “Explore Hansa” sniedz vienuviet visu viesim nepieciešamo informāciju par pilsētu – vietas, pasākumi, maršruti, kafejnīcas, vietējo ražotāju veikaliņi un cita praktiska informācija. Mobilais ceļvedis piedāvā ceļotājiem uzzināt arī interesantus faktus par visu 9 pilsētu Hanzas laiku vēsturi.

Katrai pilsētai ir atsevišķa mobilā lietotne, kas pieejama vairākās valodās un piemērota gan Android, gan iOS ierīcēm. Ar izstrādāto lietotņu palīdzību var apciemot 6 Latvijas HANSA pilsētas, kas sniedz daudzveidīgus iespaidus, – Cēsis apbur ar iespaidīgo pils kompleksu, Koknesē var izstaigāt parku un piedalīties aizraujošā ekspedīcijā „Hanzas ceļi”, Kuldīgā var nogaršot pēc Hanzas laiku receptes ceptās magoņmaizītes, savukārt Straupes dabu un kultūrvēstures šarmu var izbaudīt velo maršrutā “Apkārt Straupei”. Turpat netālu esošā Valmiera aicina apmeklēt Gaujas stāvo krastu Sajūtu parku, bet Limbaži pārsteidz ar Dzīvā sudraba muzeja lielformāta sudraba skulptūrām, kas ir unikālas visā Eiropā. Ja plānota ciemošanās pie ziemeļu kaimiņiem igauņiem, tad mobilais palīgs “Explore Hansa” palīdzēs plānot festivālu pilsētas Vīlandes un piejūras brīvdienu paradīzes Pērnavas apmeklējumu. Arī viduslaiku Manhetenu – Visbiju Zviedrijā, kuras vecpilsēta neticami labi saglabājusi savu viduslaiku veidolu, – var iepazīt ar šīs lietotnes palīdzību. Pēc tam, kad mobilais palīgs lejupielādēts no atbilstošā lietotņu veikala, tas darbojas bezsaistē, tādējādi var plānot viesošanos un izstaigāt pilsētu, neizmantojot mobilos datus.

 Lietotnes izstrādātas projektā Hanzas vērtības ilgtspējīqai sadarbībai” (HANSA), kurš tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014.–2020. gadam atbalstu un kura mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības. Projekts vieno 11 projekta partnerus no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas.

 Informāciju sagatavojusi:

Māra Sproģe, projekta HANSA sabiedrisko attiecību speciāliste, 

mara.sproge@vidzeme.lv, +371 26488091, www.vidzeme.lv

 

Video par Koknesi - Hanzas pilsētu:

 

Pieteikties jaunumu saņemšanai