Latvijas Biškopības vēstures muzeju atklāja 1984.gadā kādreizējās Biškopības Izmēģinājumu stacijas ēkas otrajā stāvā, bet pirmo stāvu atdeva skolas mācību dravas darba telpām. Muzejs tika izveidots vēsturiski senākajā, ar racionālo biškopību saistītajā vietā - Vecbebros, blakus 1922. gadā atklātajai Biškopības-dārzkopības skolai Vecbebru muižā. Tādējādi Biškopības vēstures muzejs ir nesaraujami saistīts ar izglītības iestādes vēsturi.
Pēdējās simtgades laikā biškopība ir radikāli mainījusi savu tehnoloģisko veidolu, taču praktiski nemainīga ir palikusi tās būtība - pašas bites un darbs pie tām. Bišu bioloģija nav mainījusies, saimes apkopšanas pamatprincipi - tāpat! Biškopju darbarīku arsenālā nākuši jauni materiāli un lieljaudas iekārtas, kuru izvietošanai ikviena muzeja telpas būtu par šaurām. Taču tās pamatvērtības, kas apgūstamas ikvienam jaunajam, topošajam biškopim, ir labi ievietotas muzeja ekspozīcijā un izmantojamas arī mācību procesā. Muzeja dārzā atrodas mācību drava un bišu vākumu ir iespējams degustēt, vai nu tradicionāli ar rupjmaizi un pienu vai svaigiem gurķiem, āboliem utt.
Latvijas Biškopības vēstures muzeja misija nav tikai izglītot sabiedrību par biškopību un bišu ražotajiem produktiem, bet arī informēt par bitēm un biškopības attīstību Latvijā.