Kokneses parks veidots 1900. gadā pie Pērses ietekas Daugavā. Kokneses parkā aug gan vietējo, gan svešzemju koku sugas, apmeklētājus priecē daudzveidīgās, reti sastopamās savvaļas puķes.
Kokneses viduslaiku pilsdrupas
Viena no lielākajām un nozīmīgākajām viduslaiku pilīm Latvijas teritorijā bija Kokneses pils. Rīgas arhibīskapa mūra pils celtniecība šeit uzsākta 1209.gadā, neilgā laikā tapa milzu pils ar priekšpili un nocietināto Kokneses pilsētu tai līdzās. Kokneses pils pamesta pēc vareno rietumu torņu uzspridzināšanas 1701.gadā un līdz mūsdienām saglabājušās iespaidīgas drupas.
Likteņdārzs ir dabā veidots simbols tautas nemitīgai atjaunotnei un izaugsmei – te satiekas gan cilvēka, gan valsts pagātne, tagadne un nākotne. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, arī Likteņdārzs tiek veidots, pateicoties ziedojumiem. Tas iecerēts kā tautas dāvana Latvijai tās simtgadē.
Irši ir 18. gs. 2.pusē Krievijas ķeizarienes Katrīnas II dibinātā, lielākā Baltijā, baltvācu kolonijas vieta.
Iršu muižas klēts- magazīna padomju gados tikusi izmantota gan kā noliktava, gan kā kokapstrādes darbnīca.
Vecbebru svētās ģimenes Romas katoļu baznīca
Uzcelta 2008.gadā. Dievnams tika uzcelts uz vecajiem muižas ēkas pamatiem, kas atrodas muižas parka teritorijā. Nekad iepriekš Vecbebros baznīcas nav bijis.
Jaunbebru kartupeļu dumpja vieta
Tēlnieka Voldemāra Jākobsona memoriālā māja-muzejs
"Viss vienkāršais un neviltotais ir liels un skaists” – dzīvē apliecinājis Latvijas Mākslas akadēmijas absolvents, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, tēlnieks, skolotājs, boksa čempions un Eiropas apceļotājs – Voldemārs Jākobsons. Pārkāpjot muzeja slieksni, apmeklētāju uzrunā ne tikai Jākobsona radītie darbi, par viņa dzīves laiku vēsta seni sadzīves priekšmeti un mēbeles, apavu kolekcija, kurā izceļas varenie ceļotāja zābaki, neliela bibliotēka un fotogrāfijas.
Vecbebru muižas dzīvojamā ēka celta barona F. Meijendorfa laikā, 19. gs. 1. pusē klasicisma stilā. Muižas kungu māja nodedzināta 1905. gadā. Vēlāk to atjaunoja arhitekta V. Bokslafa vadībā. Atjaunojot muižas kungu māju, tai izbūvēts rizalīts, kas ir izteiksmīgs jūgendstila arhitektūras paraugs. Muiža šobrīd apskatāma tikai no ārpuses.
Latvijas biškopības muzeja ekspozīcija, kas izvietota četrās zālēs, sniedz informāciju par bišu saimes dzīvi, bišu barības bāzi, biškopības produktiem un to nozīmi. Iepazīstina ar Vecbebru biškopības skolas dibinātājiem un skolotājiem. Starp eksponātiem skatāmi seni biškopības darbarīki, stropi un inventārs. Ekskursijas iepriekš jāpiesaka. Pie viena var pasūtīt medus degustāciju ar rupjmaizi un pienu. Blakus dravā iespējams iegādāties svaigu medu līdzņemšanai.
Lielkalnu pilskalns atrodas 3 km uz R no Iršiem un 2,5 km uz D no Liepkalnes baznīcas, pie bijušām Lielkalnu un Nomaļu mājām. 2. Pasaules kara laikā Lielkalnu pilskalns tika stipri sapostīts ar dažādiem rakumiem, bet 1990-to gadu sākumā tas apmēram par 2/3 norakts ar karjeru. Lielkalnu pilskalns attiecināms uz m.ē. I g.t. otro pusi, pilskalns izmantots vēl arī 10.gs.
Bulandu pilskalns saukts arī par Ozolkalnu, atrodas Pērses (Iršu) upes labajā krastā ap 1 km uz ZA no Iršiem starp upi un lielceļu. Pēc teikām kādreiz Bulandu pilskalnā uzrakta kara laiku naudas lāde, kuru zviedri atkāpjoties paņēmuši sev līdzi. Pilskalna datējums pagaidām nav precīzi noskaidrots.
Iesakām Jums Iršu ciemu iepazīt gida pavadībā, kurš Jums parādīs un pastāstīs par Iršiem. Gide Jūs ievedīs ekspozīciju zālē, kura izvietota bijušajā Iršu krogā (vācu valodā Gaststaette) , tagadējās sākumskolas telpās, kuras atrodas netālu no pagastnama ēkas.
Pastaigā pa dabas taku var doties no jebkuras sevis izvēlētas vietas, kas vijas cauri gleznainajam Kokneses parkam. Mūsu ieteikums pastaigu sākt no muižas laikos akmens kaltiem vārtiem. Ejot cieši blakus Daugavas tecējumam, ieklausoties dabas un ūdens melodijās, nonāksiet Likteņdārzā.
Ļoti plaši aprakstīts objekts dažādos literatūras avotos. Ar to saistītas dažādas teikas, ar samērā līdzīgu sižetu - Velns nesis akmeni lai aizdambētu Daugavu, iedziedājies gailis un akmens sasperts divās daļās. Pastmuižas Velnakmens atrodas vecās Rīgas – Daugavpils šosejas malā, telšu vietas „Senči” tuvumā.
Likteņdārza un Kokneses pils makets
Apskatot Likteņdārza maketu varēsiet izpētīt, kāda sala izskatīsies pēc projekta realizācijas. Likteņdārzs ir nacionāla un visas Eiropas līmeņa projekts, kas ar Latvijas tautas atbalstu top uz Kokneses salas, Daugavas vidū.
Kokneses Evaņģēliski luteriskā baznīca
Kokneses Evaņģēliski luteriskā baznīca celta 1687. gadā. Sākumā tā bija neliela koka ēka bez torņa ar māla klona grīdu un salmu jumtu. Kara laikā baznīca tiek nopostīta, pēc tam tā atkal piedzīvo remontdarbus, līdz 1731. gadā baznīcā atkal var notikt dievkalpojumi. 1819. gadā baznīcai tiek veikts nopietns remonts un piebūvēta sakristeja. 1887. gadā tiek uzcelts tagadējais tornis, uzlikts jauns jumts, izremontēta iekšpuse. Šeit par mācītāju kalpojis Ernsts Johans Gliks, latviešu Bībeles tulkotājs.
Kokneses muižas ansambli veido muižas pārvaldnieka māja, kas kopā ar laukakmeņu mūra stalli ar sarkano ķieģeļu arkādi centrā, kur atrodas krodziņš “Rūdolfs”, un bijušo muižas veļas mazgātavu veido Kokneses (Alaines) muižas ansambli, kurā no 1885. līdz 1887. gadam dzīvoja rakstnieks Rūdolfs Blaumanis, te apgūdams muižas pārvaldīšanas prasmi. Mūsdienās šajā ēkā saimnieko Vidusdaugavas mežsaimniecība. Apskatei tiek piedāvāts daiļdārzs. Pie augiem ieraudzīsiet latvisko un latīnisko nosaukumu.