Jaunumi

Kokneses parkā tiksimies Sama modināšanas svētkos!

10. Maijs, 2018

Ziedošais maijs rit pilnā sparā – Koknesē šis mēnesis tiek saistīts ar Daugavas dižā iemītnieka sama modināšanu, kad ar krāšņiem pasākumiem un Tvīda braucienu tiek atzīmēti tradicionālie Sama modināšanas svētki. 2018. gadā jestrās svinības norisināsies 19. maijā.

Svētku rosība sāksies jau rīta agrumā ar pavasara gadatirgu Blaumaņa un Parka ielās, bet Kokneses parks būs galvenā svētku mājvieta. Kokneses novada dome pirms gada uzsāka kopīgu sadarbības projektu tūrisma pakalpojumu attīstībā ar Jēkabpils pašvaldību un divām Lietuvas pašvaldībām Pluņģi un Rokišķiem. Turpinot veiksmīgi iesākto sadarbību, amatnieku tirdziņā līdzās vietējiem amatniekiem varēs sastapt sava amata meistarus no Pluņģes, Rokišķiem un Jēkabpils, bet laukumiņā pie „Fauna galvas” un pie skulptūras „Mūžībai” dienas pirmajā pusē koncertēs novada pašdarbnieki un viesu kolektīvi no Lietuvas un Krustpils. Mūsu jauno paaudzi svētkos gaidīs piepūšamās atrakcijas un citas sportiskas un radošas aktivitātes.

Retro tērpu un velosipēdu parāde jeb iecienītais Tvīda brauciens pulksten 12 sāksies Blaumaņa laukumā (reģistrēšanās braucienam no plkst. 11.00), bet noslēgsies Kokneses parkā pie skulptūras „Mūžībai”, kad būs īstais brīdis pamodināt galveno svētku gaviļnieku. Svētku laikā no pulksten 11.30 – 12.30 aicinām izmantot  iespēju vizināties ar SIA "Impresso" elektromobili, kura maršruts būs no skulptūras “Mūžībai” uz viduslaiku pilsdrupām.

Kokneses parkā ar dažādām aktivitātēm būs „apdzīvots” katrs stūrītis, tāpat būs iespēja gardi pamieloties ar SIA „Kūpiņsala” vārīto sama zupu, biedrības „Baltaine” Radošās mājas saimnieces gādās par sava kulinārā mantojuma piedāvājumu, darbosies vietējie ēdināšanas uzņēmumi. Par neatņemamu svētku sastāvdaļu kļuvis Mūku futbols ar uzticīgo līdzjutēju pulku, un tā būs arī šajā reizē.

19. maijs ir Starptautiskā Hanzas diena, tāpēc arī Kokneses parkā mājos viduslaiku noskaņa gluži kā mazā Livonijas pilsētiņā, kuru radīs vēstures rekonstrukcijas klubs "Rodenpoys" no Ropažiem.

Pulksten 19.30 pie skulptūras „Mūžībai” sāksies Nepieradinātā Folka Orķestra koncerts „Septītais kontinents”, bet pēc koncerta pulksten 20.45 varēs noskatīties vēsturisko filmu „Baltu ciltis”. Lai Sams būtu godam sumināts, Kokneses parkā pie skulptūras „Mūžībai” zaļumballi spēlēs grupa „Netīšām blice” (balles sākums pulksten 23.00).

Tirgotājiem lūgums pavasara gadatirgum pieteikties, zvanot pa tālr. 28355381 vai rakstot uz e-pastu: dace.svetina@koknese.lv

Plašāka informācija par pasākumu: www.koknese.lv vai www.visitkoknese.lv

 

Afiša jauna.jpg

Sams+tvids_A5_2puse_skatit3.jpg

rodenpoys_2.jpg

Gadatirgus_afisa_skatit1_1.jpg

baltuciltis_plakats_lv.jpg

Koncerti1.jpg

tehnobuss (2)_0.jpg

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentāru

Pieteikties jaunumu saņemšanai