Koknese

Esiet sveicināti Kokneses novadā - vietā, kur jūs gaida visskaistākais un latviskākais dzimtās zemes mīlestības ceļojums! Kokneses novads izveidots 2009. gada 1. jūlijā. Kā trīs krāšņas pērles vienā gredzenā – trīs pagasti: Koknese, Bebri un Irši jūs pārsteigs un savaldzinās ar bagāto kultūrvēsturisko mantojumu un straujo šodienas dzīves ritējumu!

Kokneses novadu par savām mājām sauc 5568 iedzīvotāji (uz 01.01.2017.) un tā kopējā platība ir 360,66 kvadrātkilometri. Pēc administratīvā iedalījuma Kokneses novads iekļaujas Zemgales plānošanas reģionā, pēc kultūrvēsturiskā – Vidzemes, robežojas ar Pļaviņu, Aizkraukles, Ogres, Jaunjelgavas un Ērgļu novadiem. Novada administratīvais centrs Koknese, kur dzīvo aptuveni puse novada iedzīvotāju.

001_Sakums_titulfotografijas_Kokneses_pilsdrupas_Ainars_006.jpg

Kokneses novada attīstības stūrakmeņi ir izdevīgais ģeogrāfiskais novietojums (100 km līdz galvaspilsētai Rīgai), infrastruktūras pieejamība, daudzveidīgie dabas resursi un, pateicoties kultūrvēsturiskam mantojumam, tūrisma nozares attīstība.

Tieši šeit, kur satiekas Pērse un Daugava, jūs varēsiet izkalt savu laimes vērdiņu! Ieklausīties teiksmainos stāstos un leģendās! Uzzināt, ka tieši Daugavā pie Kokneses dzīvo vislielākie sami! Atbrauciet pie mums Sama modināšanas svētkos, kad atklājam jauno tūrisma sezonu!

Aicinām ceļojumā, kas no Kokneses viduslaiku pilsdrupām un Likteņdārza aizvedīs līdz Bebru pagastam, kur visgardākais medus un Iršiem, kur saglabājušās dzīvas liecības par vācbaltu kolonijas laiku pirms 250 gadiem!

Uz tikšanos Kokneses novadā!

Teksta autore: Kokneses novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Sarmīte Rode

001_Sakums_titulfotografijas_Kokneses_pilsdrupas_Ainars_017.jpg

001_Sakums_titulfotografijas_Kokneses_pilsdrupas_Ainars_023.jpg

 

Pieteikties jaunumu saņemšanai