Pasākumi

PĀRCELTS! VIRMO GAISMA KOKNESĒ

-
-

Pārcelts pasākums “Virmo gaisma Koknesē”

 

Sagaidot Latvijas valsts dzimšanas dienu, 13. un 14. novembrī kā skaista svētku dāvana novada iedzīvotājiem Kokneses parkā bija iecerēta audiovizuāla noskaņu pastaiga “Virmo gaisma Koknesē”, kas ir tapusi sadarbojoties Kokneses novada domei, Kokneses tūrisma informācijas centram un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Latvijas Kultūras koledžai. Pamatojoties uz valstī noteikto ārkārtējo situāciju, pasākums “Virmo gaisma Koknesē” ir pārcelts līdz noteikto ierobežojumu atcelšanai.

 

Tiklīdz epidemioloģiskā situācija uzlabosies un tiks atļauta publisku pasākumu norise, pasākuma organizatori izsludinās jaunus pasākuma norises datumus. Mēs visi gaidām šo laiku, kad Kokneses parkā varēsim doties neparastā pastaigā, kur skaņu un gaismu tehnoloģiju mijiedarbībā tiks iedzīvināti ne tikai vēsturiski notikumi mūsdienīgā skatījumā, bet starmeši un fona mūzika raisīs arī stāstu un visdažādākās sajūtas. Projektu veidojuši Latvijas Kultūras koledžas studenti Didzis Bērziņš, Oskars Munčis un Mārtiņš Jēkabs Ronis, kuri realizē savus kursadarbus tehniskajā producēšanā pasniedzēju Ivara Vācera, Jāņa Jansona un Jūlijas Bondarenko vadībā.

 

Pagājušajā gadā koledžas studenti piedalījās pasākumā “Staro Rīga”, kur savu radošo veikumu atklāja Kronvalda parkā. Bija plānots, ka nedaudz no tā koknesieši redzētu Tējas namiņā - vienā no plānotajiem izgaismotajiem objektiem. Šajā projektā – audiovizuālās noskaņas takā iekļauti septiņi objekti un katram dots savs nosaukums: 1. Kokneses pilsdrupas – “Senās pils stāsti”,  2. Tējas namiņš – “Caur mani, caur laiku, caur pasauli”, 3. Jāņa vārti – “Neziņas vilinājums”, 4. Pērses ūdenskrituma atveids – “Ūdens dvēselē”, 5. Ozolu aleja – “Goda sardze”, 6. Jaunās pils drupas – “Maldugunis”, 7. Kokneses luterāņu baznīca – “Tai pasaules gaismā”.

 

Projekta realizētāji – Latvijas Kultūras koledžas studenti un pedagogi ļoti atzinīgi novērtē veiksmīgo sadarbību ar Kokneses novada domi un Kokneses tūrisma informācijas centru, kā arī ar “Latvijas Valsts mežiem” un krodziņu “Rūdolfs”.

 

Kokneses novada domes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

 

 

Pieteikties jaunumu saņemšanai