Pasākumi

Fotogrāfiju izstāde "Svalbāra"

Svalbāra
-
-

Kokneses tūrisma informācijas centrā apskatāma fotogrāfiju izstāde "Svalbāra", kas tapusi  sadarbībā ar Kokneses bibliotēku. 2018.gada aprīlī izstāde bija aplūkojama Ziemeļvalstu Ministru padomes birojā.

TV raidījuma “Izziņas Impulss” komanda – žurnāliste Sandru Kropu un operators Māri Maskalānu pagājuša gada februārī devās ekspedīcijā uz šo tālo ziemeļu teritoriju, kur rada iedvesmu foto stāsta veidošanai.

Svalbāra ir vieta Arktikā, kuru mēdz saukt arī par pusceļu uz Ziemeļpolu. Tur līdz planētas galējam ziemeļu punktam ir tikai nedaudz vairāk par 1000 kilometriem – tieši tikpat cik līdz Norvēģijas piekrastei dienvidu virzienā. Svalbāras arhipelāga lielākajā un slavenākajā salā Špicbergenā  17. gadsimtā ieradās vaļu mednieki un polārlāču tīkotāji, kam sekoja ogļrači un visbeidzot tur nonāca arī zinātnieki.  Savulaik Svalbāra bija polārpētnieku paradīze - ne velti tieši tur savus pirmos soļus ceļā uz Ziemeļpolu spēra leģendārais Roalds Amundsens. Taču pēdējā desmitgadē Svalbāras mūžīgais sasalums ir ideāla vieta kur pētīt arī ģeoloģiju, klimatu un pat ģenētiku.

Ekspedīcija un izstāde tapusi sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā.

Pieteikties jaunumu saņemšanai