Jaunumi

Uzaicinājums uz Likteņdārzam veltītas pastmarkas prezentāciju un pirmās dienas zīmogošanu

9. Maijs, 2018

Šī gada 18. maijā Latvijas Pasts laidīs klajā pirmo īpaši Likteņdārzam veltīto pastmarku. Saistībā ar šo notikumu, aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus un filatēlistus uz īpašo pastmarkas prezentācijai veltīto pasākumu un pirmās dienas zīmogošanu piektdien, 18. maijā, no plkst. 10:00 līdz 17:00 Likteņdārzā.

 Pastmarkas svinīgā prezentācija notiks plkst. 11:00 Likteņdārza amfiteātrī un tajā piedalīsies satiksmes ministrs Uldis Augulis,  „Kokneses fonda” padomes priekšsēdētājs Vilis Vītols, Kokneses domes priekšsēdētājs Dainis Vingris un Latvijas Pasta pārstāvji.

  “Uzņēmums Latvijas Pasts kopš 2009. gada ir atbalstījis Likteņdārzu. Tā pirmajos tapšanas gados Latvijas Pasta nodaļās bija iespēja ziedot Likteņdārzam, iegādājoties ziedojumu zīmes, kuru ideju „Kokneses fonds” aizguva no Brīvības pieminekļa ziedojumu vākšanas. Šogad – Latvijas simtgadē - tiks izdota Likteņdārza pastmarka, kuras centrā ir amfiteātris pie Daugavas. Mēs esam ļoti gandarīti un priecīgi par šo notikumu,” saka Likteņdārza idejas autors Vilis Vītols.

 Pastmarkas fotogrāfijas autors ir Gatis Balodis, bet dizaina autors – Arvils Feldmanis no SIA „St. Brothers Brand Agency”, kuri jau vairākus gadus ziedo Likteņdārzam savu radošo darbu. Likteņdārza pastmarkas vērtība būs 61 eiro cents.

 Kopā ar Likteņdārzam veltīto pastmarku tiks izdota arī aploksne, uz kuras attēlots Likteņdārza amfiteātris. Īpašo Likteņdārza aploksni ar pastmarku un zīmogu pasākuma dienā apmeklētāji varēs nosūtīt turpat uz vietas, iemetot Latvijas Pasta pastkastē pie Informācijas centra.

 Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, Likteņdārzs jau desmit gadus top Latvijas sirdī – Koknesē, uz salas Daugavā ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu.  Te apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu, veidojot draugu aleju, ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, digitālo ekspozīciju Liktens gāte, Lielo kalnu un skatu terasi. Likteņdārzā tiek fiksēta tautas dzīvā atmiņa – katrs iestādītais koks, atvestais akmens ir ar konkrēta cilvēka, cilvēku grupas stāstu par Latvijas cilvēkiem un vēsturi.  Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000 – 100 000 apmeklētāju, no kuriem aptuveni 30% viesu ir bērni un jaunieši, rosinot un nostiprinot latviskās kopības un nacionālās piederības sajūtu.

 Plašāka informācija:

Mārtiņš Pučka

Likteņdārza sabiedrisko attiecību speciālists

 Tālr.: 29454978 E-pasts: pr@koknesesfonds.lv  www.liktendarzs.lv   

pastmarka_2.jpg

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentāru

Pieteikties jaunumu saņemšanai