Pasākumi

Sabīnes Līvas izstāde

Izstāde
-
-

Sabīnes Līvas

uzgleznotā dabas arhitektūra

Kokneses tūrisma informācijas centrā

 

 

Vasaras izskaņā, Kokneses tūrisma informācijas centrā, atklāta gleznu izstāde, kas apvieno mazliet no Latvijas, Ziemeļamerikas un, iespējams, arī Japānas.

Kanādā un Latvijā praktizējošās latviešu mākslinieces Sabīnes Līvas ainavas gleznojumu izstādē ir aplūkojami abstrakti dabas portreti, kas radīti kaligrāfijai pielīdzināmā akurātumā.

 

Sabīne Līva, atainojot kādu no Kanādas ezeriem vai mākoņiem virs Baltijas jūras, kas viņu iedvesmo - spēlējas ar universālo un atpazīstamo, gan tālo gan tuvo. Organizējot gleznas kompozīciju paralēlās plaknēs, māksliniece ar harmonisku krāsu un formu attiecībām rada ieintreģējošu, atmosfērisku  un glezniecisku “haiku”, uzgleznojot iedomātas debesis, ūdeni un zemi. Sabīnes Līvas gleznieciskā valoda patiesi balstās japāņu haikās - tā ir tēlaina un vienlaikus ļoti tieša un nozīmju pilna.

 

Sabīne Līva ir dzimusi Rīgā, Latvijā un Latvijas Mākslas Akadēmijā apguvusi tekstilmākslu, kuras ietekmi, cita starpā, var pamanīt darbos, pēcāk turpinājusi studijas glezniecībā Ontario Mākslas un Dizaina koledžā Toronto, Kanādā un Florencē, Itālijā. Kopš 2000.gada gleznotāja Sabīne Līva  ir piedalījusies vairākās starptautiska mēroga mākslas  izstādēs, kā SNBA International, Carrousel du Louvre, Parīzē, Art Expo New York, ASV un ikgadējā Toronto Art Expo, The Artist Project Toronto, Kanādā. Latvijā Sabīnei Līvai šī ir jau devītā personālizstāde.  

Pieteikties jaunumu saņemšanai